Serwis ma na celu ułatwienie wyszukiwania i ocenianie wybranych typów podmiotów gromadzonych w bazie danych OpenStreetMap.

Głównym źródłem danych w portalu jest OpenStreetMap (licencja ODbL). Są one rozszerzone o informacje pochodzące ze zgłoszeń użytkowników oraz z usług geolokalizacyjnych.

Szczegółowe informacje na temat serwisu znajdują się w regulaminie.

Jak zaktualizować dane?

Informacje w portalu pochodzą z bazy OpenStreetMap i są one regularnie aktualizowane. Dlatego najlepszym sposobem aktualizacji danych jest poprawienie informacji na jego temat na mapie OpenStreetMap.org. Pod tym adresem należy utworzyć konto i po kliknięciu "edytuj" poprawić dane punktu. Szczegółowa instrukcja dotycząca edycji mapy znajduje się na stronie projektu.

Jak dodać nowy obiekt?

Informacje w portalu pochodzą z bazy OpenStreetMap i są one regularnie aktualizowane. Dlatego najlepszym sposobem dodania nowego punktu jest umieszczenie go na mapie OpenStreetMap.org. Pod tym adresem należy utworzyć konto i po kliknięciu "edytuj" dodać punkt na mapie. Szczegółowa instrukcja dotycząca edycji mapy znajduje się na stronie projektu.