Archiwum artykułów

01-03-2023
Kot - domownik: za i przeciw
Kot w domu? To bardzo dobry pomysł, choć nie dla wszystkich. A i kot, zwierzę znane ze swojego indywidualizmu, nie z każdym człowiekiem się porozumie. Naukowcy sprawdzili, na ile mruczący towarzysze wielu z nas przyczyniają się do poprawy czy też pogorszenia zdrowia. Poznaj ich zdanie.
17-06-2022
Jedzenie ryb wydłuża młodość?
TAK! Dzieje się tak za sprawą wielonienasyconych kwasów omega-3. Mają one ogromny wpływ na zachowanie dobrego stanu zdrowia, a także opóźniają proces starzenia organizmu. Dodatkowo pomagają obniżyć poziom cholesterolu we krwi, zmniejszyć stany zapalne i utrzymać prawidłowy poziom ciśnienia tętniczego. To dobra wiadomość, biorąc pod uwagę, że w zbliżające się święta ryby - w różnych postaciach - pojawią się chyba na każdym stole.
28-03-2022
Dieta roślinna zdrowa, o ile prawidłowo prowadzona
Wegetarianizm wiele ma twarzy, nie tylko dlatego, że istnieje wiele jego odmian, w zależności od poziomu eliminacji produktów pochodzenia zwierzęcego. Także dlatego, że tak jak każda dieta, może zrobić dla naszego ciała nie tylko wiele dobrego, ale również złego.
12-01-2022
Pies najlepszym przyjacielem babci i dziadka?
Terapię osób z demencją i chorobą Alzheimera mogą wspomóc zwierzęta. Ukochany zwierzak może też pomóc w codziennym życiu i zachowaniu dobrego stanu seniorom zdrowym.
07-09-2021
Czym mogą zarazić nas szczury?
Wyrzucasz odpadki na trawniki, licząc, że zjedzą je ptaki czy bezdomne koty? Wrzucasz pozostałości posiłku do toalety? Tak zapraszasz szczury na na swoje osiedle. A te przenoszą ponad 50 chorobotwórczych mikrobów.
05-08-2021
Psi diagnosta
Badacze nie ustają w poszukiwaniu metod wczesnego wykrywania nowotworów, jeszcze przed pojawieniem się pierwszych objawów, kiedy istnieje możliwość całkowitego wyleczenia choroby. Pewną nadzieję niosą specjalnie wytresowane psy.
05-07-2021
Czy marihuana zwiększa podatność na psychozę?
Tak! Regularne używanie tego narkotyku zwiększa ryzyko wystąpienia psychozy aż o 159 proc. Dowiedz się czym właściwie jest psychoza oraz jak amerykańscy naukowcy obliczyli wartość zwiększonego prawdopodobieństwa wystąpienia tego zaburzenia.
23-05-2021
Patrzenie na rybki w akwarium uspokaja?
Tak! Naukowcy z brytyjskiego National Marine Aquarium, Plymouth University i University of Exeter dowiedli, że regularne przyglądanie się akwariowym rybkom ma pozytywny wpływ na psychikę i ciało człowieka.
24-04-2021
Wścieklizna u ludzi i zwierząt
Zaraźliwe szaleństwo od dawna przerażało i zarazem fascynowało ludzi, pojawiając się m.in. w niezliczonych dziełach literackich i filmach. Sprawdź, co warto wiedzieć o tej zabójczej chorobie.