Archiwum artykułów

07-09-2021
Czym mogą zarazić nas szczury?
Wyrzucasz odpadki na trawniki, licząc, że zjedzą je ptaki czy bezdomne koty? Wrzucasz pozostałości posiłku do toalety? Tak zapraszasz szczury na na swoje osiedle. A te przenoszą ponad 50 chorobotwórczych mikrobów.
05-08-2021
Psi diagnosta
Badacze nie ustają w poszukiwaniu metod wczesnego wykrywania nowotworów, jeszcze przed pojawieniem się pierwszych objawów, kiedy istnieje możliwość całkowitego wyleczenia choroby. Pewną nadzieję niosą specjalnie wytresowane psy.
05-07-2021
Czy marihuana zwiększa podatność na psychozę?
Tak! Regularne używanie tego narkotyku zwiększa ryzyko wystąpienia psychozy aż o 159 proc. Dowiedz się czym właściwie jest psychoza oraz jak amerykańscy naukowcy obliczyli wartość zwiększonego prawdopodobieństwa wystąpienia tego zaburzenia.
23-05-2021
Patrzenie na rybki w akwarium uspokaja?
Tak! Naukowcy z brytyjskiego National Marine Aquarium, Plymouth University i University of Exeter dowiedli, że regularne przyglądanie się akwariowym rybkom ma pozytywny wpływ na psychikę i ciało człowieka.
24-04-2021
Wścieklizna u ludzi i zwierząt
Zaraźliwe szaleństwo od dawna przerażało i zarazem fascynowało ludzi, pojawiając się m.in. w niezliczonych dziełach literackich i filmach. Sprawdź, co warto wiedzieć o tej zabójczej chorobie.