Hotel dla zwierząt

Aby wyszukać miejsce, wybierz jedno z województw:
Hotele dla zwierząt kojarzone są zwykle z instytucjami występującymi w filmach, bądź serialach. Choć nie jest ich wiele i najczęściej można spotkać je za granicą, coraz popularniejsze stają się również w Polsce. Jak sama nazwa wskazuje, są to miejsca działające podobnie do hoteli przeznaczonych dla ludzi. Pozostawienie w nich pupila ma dać mu zakwaterowanie i opiekę na określony - wykupiony okres czasu.

Przede wszystkim hotele dla zwierząt wybierane są przez osoby, które z powodów, takich jak np. urlop, czy wyjazd, nie są w stanie zapewnić opieki swoim czworonogom. Właściciel ma możliwość zarezerwowania i wykupienia miejsca w hotelu. Cena takiej usługi zależna jest od takich czynników jak wielkość i rasa psa, prestiż hotelu, czy też jego umiejscowienie. Zwierzęta w hotelach dla zwierząt mogą przebywać zarówno w otwartej przestrzeni, jak i w specjalnie przygotowanych dla nich boksach.

Właściciele zwierząt decydujący się na skorzystanie z usług hotelu dla zwierząt muszą wiedzieć, że do hoteli przyjmowane są tylko zwierzęta, które nie są agresywne. Ponadto powinni posiadać książeczki zdrowia pupila oraz przypilnować, aby był on zaszczepiony. Przywożąc czworonoga do hotelu najlepiej zaopatrzyć się i dostarczyć karmę i ewentualne wytyczne dotyczące karmienia. W większości hoteli istnieje jednak możliwość wybrania, odpłatnej, opcji karmienia pożywieniem które zapewnia obiekt.